Úvod Proč tato nemoc?

Proč tato nemoc?

Proč se nemoc nazývá roztroušená skleróza?

Tento název se skládá ze dvou pojmů. Řecké slovo „skleros“ znamená tuhý a v tomto případě představuje ztuhnutí místa, které bylo napadeno zánětem. Je to podobné jako srůsty. Po odeznění zánětu zůstane jakási jizva. Protože zánětlivá ložiska se nachází na různých místech bílé hmoty, kde později zůstávají zatuhlinky, hovoří se o roztroušené skleróze. Zjizvení (skleróza) zhoršuje správný přenos informace.


Diskuse (34 komentářů)

Irena, (22. 02. 2011 11:16) Reagovat
mám z magneticke rezonace vysledek a to po druhe typická skleriza ale z lubalni oukce mi nebylo zděleno nic že je to dobre tak se léči lide dnes mam rakovinu zitra ji nemam je to děs co vlastně mam za nemoc kdo mi pomuže
Irena, (22. 02. 2011 11:16) Reagovat
mám z magneticke rezonace vysledek a to po druhe typická skleriza ale z lubalni oukce mi nebylo zděleno nic že je to dobre tak se léči lide dnes mam rakovinu zitra ji nemam je to děs co vlastně mam za nemoc kdo mi pomuže
hanka, (17. 06. 2011 07:32) Reagovat
Já mám RS už 18 let.Ale byla pouze zanesena do zdr.karty.Oficiálně jsem se o ní dozvěděla až před 5 lety,když sem čekala druhé dítě.Před tím sem vůbec netušila na co mě vlastně léčeji.Jen sem se divila,proč mi dávají léky na potlačení imunity... Pan doktor v Klatovech tenkrát neuznal za vhodné mi tuto skutečnost sdělit.
Ivana, (16. 02. 2012 16:35) Reagovat
Dobrý den na valentýna mi oznámili že mám rostoušenou sklerozu.jenže to usoudilu jen kuli zánětu očního nervu který se samovolně rozplinul a trvalo to jen 14 dní.na magnetické rezonanci našli nějaké fleky ale v testech z lumbalky se nejprve nic nenašlo alae potom jinde pry ano nic mi není oko mám už v pořádku a chcou mě léčit na Rs ale mám z okoli zkušenost že lečí na rs a po několika letech příjdou na to že to bylo jen nervového původu co mám dělat nechci aby mě zbytečně zpaly těma hnusama.
marketa, (21. 03. 2012 11:22) Reagovat
ahoj ,nechci tě nijak strašit.já měla zánět očního nervu před 15 lety ažádný z doktorů to moc neřešily,prostě se to nějak rozplynulo,ale před 2 lety mě začaly brnět ruce,nohy,necítila jsem teplo,zimu.až potom si daly vše dohromady a začal kolotoč.a diagnoza ?? roztroušená skleroza a podle rezonance už dlouho. ted nic neberu,protože nic nezabírá.mám primárně progresivní formu,myslím si,že kdyby mě tenkrát diagnostikovaly mohla sem ted mít "klid".raději věř diagnoze a nech se léčit,dnes je spousta moderních léků. :lol: .lepší začít dřív,než pozdě.drž se ;-)
, (11. 06. 2012 21:18) Reagovat
Všichni co se bojí tak mě to řekli před Vánocema... je mě 19 a píchám si inekce na tlumení RS... tlumí se to o 50% a nikdo to nevyléčí... řeknte mě kde je spravedlnost když ani nevím že to u nás někdo má... Jinak pokuď se bojíte tak mě se to projevilo ochnutím pravé nohy, brněním těla a oslepnutím na pravý oko na měsíc... Teď už ji mám prokázanou ae 5měsíců jsem čekala na léky...
Alchandro, (25. 07. 2012 20:26) Reagovat
Ahoj,mám RS 14 let a denně si píchám injekce. Vždycky jsem věřil, že to bude dobrý a letos jsem zjistil, že RS se dá vyléčit. Jako všechno, jen člověk sám musí chtít! Hezký den a pevnou víru všem :-)
Bára, (29. 07. 2012 20:49) Reagovat
Ahoj Alchandro, to by ne zajímalo, jak RS vyléčit. Mám diagnostikováno od konce května CIS-RS, jedna ataka se ztrátou rovnováhy, zdvojitým viděním a znecitlivěním půlky obličeje. Zánět očního nervu mne minul. Taky věřím, že jsem schopna to zvládnout, ale jak tu potvoru zapudit, to nevím. Zítra jdu do RS centra a nastupuju na Copaxone. Když poradíš, budu ráda:-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Roztroušená-skleróza.info
Kontakty