Úvod Projevy nemoci

Projevy nemoci

Především se onemocnění projevuje únavou a celkovou slabostí. Může se dostavit dvojité vidění nebo porucha vidění na jednom oku (bývá zasažen oční nerv). Často se objeví poruchy čití na kůži končetin a trupu, nepříjemné svědění (např. v obličeji). Pacienti mají potíže při mluvení, cítí mravenčení, brnění a ztrnulost. Nemohou správně a dobře hýbat s končetinami, ztrácí nad nimi kontrolu. To se projeví nekoordinovaností pohybů. Dostaví se závratě a třes. Někteří jedinci mají potíže s řízením a kontrolou vyprazdňování při močení i stolici.


Diskuse (72 komentářů)

Mili, (13. 05. 2013 09:52) Reagovat
Pozor na zamenu tychto chorob. I borelioza dokaze urobit loziska ako pri RS a pokial nevyliecite boreliozu, mozu loziska pribudat. Niekto tu pisal, ze mal len bielkovinu v moku vysoku a porusenu hematolikv. barieru. Tak to je jasna borka. Viete, kolko ludi chodi do RS centra a maju pritom borku, a nevedia to?
Sonik.d, (12. 06. 2013 08:48) Reagovat
Ahoj, reaguji na příspěvek Lucky. Bude mi na podzim také 30 let a před pár dny mi byla také oznámena tato diagnoza. Jsem po sedmi kapačkách a nyní beru Prednisol, který postupně snižuji. Čeká mě ještě kontrolní rezonance (měli totiž podezření na tumor) a ještě jsem objednaná do RS centra, kde mi řeknou více. Od té doby, co beru léky, tak mi občas přijde, že mi je hůř. Chvílema si připadám, že mi nefungují nohy a mám tupost v levé straně oblečeje (před tím jsem tyto příznaky neměla), nevydržím se dlouho soustředit u pc či číst. Mám totiž chycené oči a levé ucho. Najela jsem teď na hodně klidový režim, lékař mě zatím nechává doma, ale mám obavy, jak to bude s prací (mám ji dost časově a psychicky náročnou). Doufám, že se to alespoň trochu vrátí do normálu nebo že se to nebude prozatím zhoršovat!
Lida, (26. 06. 2013 08:18) Reagovat
Dnes jsem narazila na tyto stránky a mám pro všechny bojovníky s RS tuto zprávičku. RS. diagnostikovaná r. 1985., co ta k.... umí vím, za ty roky byla každá ataka jiná, prošla jsem Prednizonem,Dexametazonem, Imuranem, Synactenem, Solumedrolem, Cyklofosfamidem, Betaferonem- snad je to všechno.Nepropadám panice,mám manžela, vychovala jsem dceru, mám krásnou vnučku, dvě fr. hole a mechanický vozík, život jsem si užila jak to jen šlo a můžu říct, že to co bylo k léčbě před lety je dík interferonu dnes podstatně lepší. Sranda to není ale žít se s tím dá poměrně pohodově a já věřím, že vědec bádá a jednou příjde i na to jak opravit plaky na mozku a jupííí zase budem běhat. Všem s touto nemocí držím palečky. Lída
anna, (26. 06. 2013 12:23) Reagovat
Mili neni to jasna borka,testy na borelie opakovane z likvoru negativni,loziska n mozku a u michy,potize s rovnovahou,spatne videni,porad hodne vysoky qalbumin a celkova bilkovina v likvoru,tezka porucha hematoenc.bariery,porad nevime,co to je,uz dva roky. Kosi me unava,spatne chodim,ted uz se i zakuckavam a blbe polykam a spatne dycham. Takze na suverenni reci typu to je jasna "borka" pozor,nemusi to tak byt!
Pavlína, (10. 11. 2013 20:52) Reagovat
Dobrý den, mohl by mi někdo vysvětlit jakým stylem brní končetiny při roztroušené skleroze? Prsty? Celé ruce po lokty? Stejně tak u nohou? A jak dlouho? Je v některých polohách nebo pořád? Děkuji
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Roztroušená-skleróza.info
Kontakty