Úvod Jak onemocnění probíhá?

Jak onemocnění probíhá?

Pro RS je typické střídání období záchvatů (ataků) a období zdánlivého klidu. U některých pacientů mohou být záchvaty časté, u jiných se mohou projevit jen výjimečně. Tento proces je nepředvídatelný a proto i léčba či prevence je těžká. Při záchvatu je pacient léčen symptomaticky, aby se zmírnily příznaky onemocnění. Účinná léčba, která by vedla k úplnému uzdravení zatím není známa. Individuální je i průběh či intenzita jednotlivých záchvatů.


Diskuse (64 komentářů)

Lenka, (14. 06. 2011 15:28) Reagovat
Dobrý den, můj syn má RS nejak si neuvedomuje o co jde kamarádi koncerty je vcelku zlý a podrážděný nikdy takový nebyl ani domluvy ani pláč nepomáhá k tomu aby si uvědomil kam to vše může vést jako kdyby si řekl život skončil co ted nevím až bude v nemocnici bude o tom zase chvilku přemýšlet je mi to líto. :sad:
Lucka, (23. 06. 2011 20:06) Reagovat
Život opravdu nekončí. Mám RS 4 roky. Nejvíc mu bude ubližovat Váš pláč a nátlaky. Pokud je Vašemu synovi přes 18. Je těžké se s touto nemocí vyrovnat, ale psycho nátlaky od maminky nepomohou. A podrážděnost mám dost často taky. Je to zřejmě z únavy spojené s nemocí. Nechte ho žít. Na večírky chodím taky. Normálně chodím do práce a nikdo by to na mne nepoznal. A nebylo to tak vždy.
Luke, (27. 01. 2012 13:51) Reagovat
Tak se mi zdá, že lidi co mají RS moc nepřemýšlí. Já jsem taky býval takový a to mám RS od osmi let. Ale pak jsem začal mít problémy a hned jsem toho nechal. Jenže to si musí člověk uvědomit sám, pokud ti to neuvědomí, skončí jako kopa sraček. Dále ale záleží, jestli koncerty a večírky nejsou spíše ožíračky a kalby. To pak končí taky smutně.
Ilona, (05. 09. 2011 10:48) Reagovat
Dobrý den, je mi 50 let, již 6 let mám RS- 4,5 stupeň, jsem stále unavená, mravenčení a brnění dolních a horních končetin je stálé, nyní se přidalo mravenčení obličeje a brnění jazyka. Jsem z toho stále neklidná. Spraví se to vůbec? Nyní jsem registrována na ÚP a to je šok a stres zároveň. Ilona
babeta, (26. 10. 2011 18:58) Reagovat
Dobrý den,chci přinést jen trochu optimismu do diskuze. RS mám diagnostikovanou rok, rok jsem se trápila, než mi určili diagnózu. měla jsem opravdu hrozné stavy, kdy jsem myslela, že ani nevyjdu z bytu. Z RS 2,ř jsem na 0, bez léků. Obrat mi nastal po změně jídelníčku, po pravidelném cvičení i přes fyzické problémy a hlavně nemyslet na nejhorší, psychika je strašná megera a dokáže zcela ovládnout Vaše tělesné funkce. Nedovolte ji to!!! Dnes lyžuji, jezdím na kole i 80 km denně, běhám a hlavně chodím do práce. Jde to, vážně ano
Terka, (13. 12. 2011 09:52) Reagovat
Je krasné slyšet, že někomu se daří dobře. Sama mám eresku diagnostikovanout a jak říkáte, důležité je nenechat se psychicky zničit. Pozitivní myšlení je důležité. Sice se mi na rezonanci vždy něco objevuje, ale snažím se jíst zdravěji a hlavně být pozitivní. Mám práci, kamarády, chodím se bavit a žít se dá dobře:)
Bobina, (30. 01. 2012 11:56) Reagovat
Ahoj Babeto,jak jsi upravila jídelníček? Ty jsi s léčbou ani nezačala? Jsem teď asi ve stejné fázi. Lékaři chtějí zahájit léčbu,ale nějak pořád doufám, že existuje i jiná možnost. Vedlejší účinky jsou dost odstrašující.
jarka, (08. 08. 2012 07:24) Reagovat
Děkuji všem kteří tu píšou komentáře a rady 2 roky mě hlídali pro podezření na RS teď se potvrdila z MR. Jsem ráda, že jsou tu takové komentáře docela mě to psychicky odrovnalo, ale po přečtení komentářů jsem zjistila, že život jde dál a nemá cenu se s tím ubíjet. Fakt moc děkuji pomohlo mi to se na Rs koukat z jiné strany. Všem přeji velkou radost do života. :roll:
Tom, (24. 09. 2012 20:36) Reagovat
Tuto prokletou nemoc už mám 3.rok zpočátku jsem zháněl cyankáli nebo pistoli ale už jsem se naštěstí seznámil s několika lidmi kteří jsou na stejné lodi jako já a naštěstí chodím cvičit plavu začal jsem jezdit na koni. Uvidím a snad nešáhnu po variantě B držte se všichni a nepropadejte depresi a temnotě.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Roztroušená-skleróza.info
Kontakty